Gorillas nog altijd bekendste flitsbezorger van Nederland

09 december 2022 Consultancy.nl

Gorillas is nog altijd de bekendste flitsbezorger van ons land. Dat blijkt uit onderzoek van Markteffect.

Voor zijn onderzoek nam Markteffect een survey af bij circa duizend Nederlanders. Uit hun feedback komt onder andere naar voren dat 56% van de respondenten bekend is met Gorillas. Bij de flitsbezorger kunnen consumenten online boodschappen bestellen die vaak binnen 10 tot 15 minuten worden bezorgd.

Net zoals bij de meting die Markteffect begin dit jaar uitvoerde, blijkt Gorillas ook deze keer de bekendste flitsbezorger van ons land te zijn. Afgelopen zomer lag de merkbekendheid van het Duitse bedrijf nog hoger: 61%. 

Bekendheid van flitsbezorgers onder Nederlanders

Naast Gorillas is de meerderheid van de Nederlanders (53%) ook bekend met flitsbezorger Flink, die zijn bekendheid stabiel heeft weten te houden sinds de vorige meting van afgelopen zomer. Getir is bekend onder een kwart van de respondenten.

Bekendheid vertaald zich overigens niet altijd naar meer marktaandeel. Zo heeft volgens Markteffect 57% van de consumenten wel eens wat besteld bij Flink, terwijl het bij Gorillas gaat om 47% en bij Getir om 23%.

Generatiekloof?

De onderzoekers namen ook de relatie tussen de naamsbekendheid van flitsbezorgers en de leeftijd van respondenten onder de loep. Daaruit blijkt dat Gorillas onder maar liefst 67% van de Nederlanders tussen de 18 en de 34 jaar oud bekend is. Bij Flink gaat het om 65%, bij Getir om 35%.

Maakt u wel eens gebruik van flitsbezorgdiensten

Flitsbezorgers genieten niet alleen een veel grotere bekendheid onder jongeren: ze bestellen ook het meest bij deze bedrijven. Waar 16% van alle Nederlanders ooit gebruik heeft gemaakt van een flitsbezorger, ligt dit bij jongeren (tussen de 18 en 34 jaar oud) aanzienlijk hoger (28%).

55-plussers doen verreweg het minst vaak een beroep op flitsbezorgers. Slechts 7% van deze groep heeft in het verleden ooit gebruikgemaakt van een flits-boodschappenservice. Verder heeft 19% van de respondenten tussen de 35 en 54 jaar oud wel eens wat besteld bij een flitsbezorger.

Gemakkelijk of overbodig?

Ook bij deze editie van de studie hebben de onderzoekers van Markteffect de beweegredenen van Nederlanders om iets te bestellen bij flitsbezorgers in kaart gebracht. Zo geeft 50% van de ondervraagden aan dat ze wel eens gebruikmaken van deze bedrijven vanwege het gemak. Bij de zomermeting ging het hier om 41%.

Redenen om al dan niet iets te bestellen bij flitsbezorgers

Het niet de deur uit hoeven door iets te bestellen bij een flitsbezorger (45%) en de snelheid waarmee boodschappen in huis kunnen worden gehaald (42%), zijn twee andere belangrijke redenen waarom veel Nederlanders gebruikmaken van de diensten van onder andere Flink, Gorillas en Getir.

Toch vindt ook een groot deel van de respondenten (42%) flitsbezorging overbodig, aangezien er een supermarkt bij hen in de buurt is. Daarnaast vindt 29% van de respondenten flitsbezorgers gewoon te duur. Tot slot laat 28% weten het leuk te vinden om een fysieke winkel te bezoeken, en kiezen er daarom voor niks te bestellen bij deze bezorgbedrijven.

Vandaag werd bekend dat Gorillas wordt overgenomen door Getir, dat internationaal een stuk groter is dan Gorillas. De Turkse bezorger telt naar verluidt €1,2 miljard neer voor zijn Duitse concurrent.

More on: Markteffect
Netherlands
Company profile
Markteffect is not a Netherlands partner of Consultancy.org