Adviesbureaus dragen bij aan BPUG Seminar 2023

14 september 2023 Consultancy.nl

In oktober vindt de 2023 editie van BPUG Seminar plaats, de belangrijkste ontmoetingsplek voor professionals die zich bezighouden met organisatieverandering.

De BPUG (voluit: Best Practice User Group) heeft als doel best practices te bevorderen op gebieden als projectmanagement, organisatieverandering, en agile werken. De leden van de community zijn onder meer actief als projectmanager, verandermanager of scrum master bij organisaties uit uiteenlopende sectoren.

Jaarlijks organiseert BPUG zijn eigen ‘flagship’-event – BPUG Seminar – dat dit jaar plaatsvindt op woensdag 4 oktober 2023 en zoals iedere editie draait om het bieden van een podium voor de belangrijkste best practices in het vak. Dit jaar luidt het thema: ‘Het recept voor succes’.

Adviesbureaus dragen bij aan BPUG Seminar 2023

Diverse adviesbureaus zijn al jaren een vaste gast tijdens het BPUG Seminar, en dat is ook deze editie niet anders. KWD Resultaatmanagement, Promista, GroupMapping, Intermedius en WIN zullen (elk vanuit hun eigen unieke invulling) een bijdrage leveren aan het inhoudelijke programma en zullen best practices delen vanuit hun eigen praktijkervaring.

Programma in vogelvlucht

Het evenement zal worden geopend door BPUG-voorzitter Frank Oeben die met de bezoekers ingaat op de definitie van succes en wat men als professional daarvoor nodig heeft. Deelnemers kunnen in twee rondes kiezen tussen vijf inspiratiesessies, verzorgd door (bedrijfs-)leden van BPUG. Hierin staan visies op de ontwikkelingen in het vakgebied centraal, evenals de belangrijkste ingrediënten voor succes.

Tijdens de pauze kunnen deelnemers met elkaar bijpraten op het communityplein. Vervolgens gaan zij aan de slag met de Open Space methode. “De BPUG is een community die draait om van en met elkaar leren en inspireren. Open Space is een methode die ervoor zorgt dat grotere groepen op een energieke manier een gezamenlijk probleem of doelstelling uitwerken”, aldus de organisatie.

​​​​​​​Begeleid door de collega's van GroupMapping kunnen de bezoekers ook de verdieping maken naar hun eigen recept voor succes. “Vanuit jouw ontwikkelvraag ga je samen met andere leden leren, delen en maken op basis van een casus.” Tijdens de synthese worden alle inzichten bij elkaar verzameld en vertalen de deelnemers deze naar een concrete afspraak met hun buddy. “Je maakt afspraken over wat je morgen en verder gaat doen. Want je bent nog niet klaar. Je bent pas begonnen!”

Het event zal worden afgesloten met een borrel en een hapje.

Oeben vat het event samen: “Ons doel is om kennis en ervaring met best practices te vergroten bij gebruikers van best practices zodat zij succesvoller zijn in het realiseren van projecten, programma’s en portfolio’s van veranderinitiatieven.”

Andere partijen die een bijdrage leveren aan het evenement zijn onder meer Fortes, Ennuactie, Hogeschool Utrecht, Agile Leiderschap Canvas, en Productowner.

Vorig jaar was het thema van het BPUG Seminar ‘Nieuwe Schoenen’. De voorgaande editie vond ook in Utrecht plaats.