Been Management Consulting brengt zorgpodcast uit
Been Management Consulting heeft in navolging van zijn podcastserie over de energietransitie een tweede reeks gelanceerd, volledig gericht op het zorgsysteem. In ‘Health Talks’ gaat host en adviseur Daniël Brouwer met leiders van zorginstellingen, farmaceutische bedrijven en anders spelers in de zorgketen in gesprek over de houdbaarheid en toekomst van de gezondheidszorg.
Vorig jaar schaarde Been Management Consulting zich bij het groeiende aantal adviesbureaus dat podcasts heeft toegevoegd aan hun mix van kennisleiderschap en marketingkanalen. In ‘Energy Talks’ gaat Mirjam Penders in gesprek met leiders binnen de (duurzame) energiewereld. Inmiddels zijn van deze reeks negen afleveringen uitgebracht.
Health Talks volgt een vergelijkbare opzet: in gesprekken van rond de 20 minuten vertellen leiders over hun visie, ervaringen en hoe ze bijdragen aan de transformatie binnen de zorgsector. Tal van trends, maar ook hete hangijzers passeren de revue.
Sinds de lancering circa een maand geleden zijn vijf podcasts uitgebracht. Een overzicht:
Mark Kramer, voorzitter Landelijk Netwerk Acute Zorg en bestuurslid Amsterdam UMC
Met host Daniël Brouwer spreekt Mark Kramer over de grenzen aan de groei van zorg en de noodzaak om ook na de coronacrisis zorginstellingen samen te laten werken.
Ook gaat hij in op de personeelskrapte. Hoe kunnen we werken in de zorg interessant houden? Hoe spelen we beter in op de wensen van de nieuwe generatie artsen en verpleegkundigen? En wat doet het Amsterdam UMC aan duurzaamheid?
Ida Haisma, directeur Leiden Bio Science Park
Het toonaangevende Leiden Bio Science Park, een innovatie-hub met 215 organisaties, huisvest startups, multinationals en onderzoeksinstituten op het vlak van Life Sciences & Health. Directeur Ida Haisma spreekt met Brouwer over een brede blik op ons zorgsysteem.
Waarom spreken we over gezondheidszorg en waarom beginnen we niet bij gezondheid? Wat kunnen we doen op het vlak van preventie? Welke innovaties zijn er op het vlak van levensstijl? En wat is de rol van het Leiden Bio Science Park daarin?
Ivo van Schaik, voorzitter Spaarne Gasthuis
Regionaal ziekenhuis Spaarne Gasthuis speelt een rol in verschillende regionale initiatieven om de zorg slimmer in te richten. Voorzitter Ivo van Schaik spreekt met Brouwer over het schreeuwende tekort aan personeel.
Hoe kunnen we zorgvraag eigenlijk voorkomen? Hoe werken regionale samenwerkingen tussen ziekenhuis, huisarts en verpleegkundigen? En welke rol speelt de zorgverzekeraar daarin?
Cathy van Beek, bestuurslid & adviseur duurzame zorg
Cathy van Beek heeft een rijke carrière in de zorg: van verpleegkundige tot bestuurslid van het Radboud UMC en van Kwartiermaker Duurzame Zorg bij het ministerie van VWS tot zelfstandig adviseur. Met Brouwer spreekt Van Beek over de ‘oorlog’ op de arbeidsmarkt.
Waarom spelen bestuurders zo weinig in op de wens van jonge zorgprofessionals om duurzaamheid voorop te zetten? Waarom is een groene leefomgeving zo belangrijk in het voorkomen van ziekten? Hoe kunnen we de OK minder vervuilend maken?
Joep Rijnierse, medical director Amgen
Vanuit biotechbedrijf Amgen heeft Joep Rijnierse veel samenwerkingen opgezet met ziekenhuizen op het vlak van waardegedreven zorg. Met Brouwer spreekt hij over de perverse prikkels uit de financiering van ons zorgstelsel.
Hoe kunnen we teruggaan tot wat waardevol is voor de patiënt? Hoe kunnen behandelaars daarin beter samenwerken, ook om verspilling van medicatie te voorkomen? En welke rol speelt data hierin?
Jolanda Koenders, Head of New Product Planning Takeda
Takeda is het grootste farmaceutische bedrijf in Azië. Jolanda Koenders spreekt met Brouwer over samenwerkingen van farmaceutische bedrijven met andere spelers in de zorg.
Waarom duurt het zo lang voordat nieuwe medicatie beschikbaar komt voor patiënten? Wat is er nodig om zorginstellingen en farmaceutische bedrijven beter te laten samenwerken? Welke innovaties ziet zij op het vlak van duurzaamheid?
De populariteit van podcasts in ons land blijft almaar toenemen. Volgens onderzoek van Markteffect telt Nederland inmiddels zo’n zeven miljoen luisteraars.