Arlande en Pro 10 sluiten zich aan bij Coppa Groep
Coppa Groep heeft een meerderheidsbelang genomen in Arlande en Pro 10. Met de toevoeging van de twee adviesbureaus groeit Coppa Groep door naar ruim 350 medewerkers, verspreid over vijf labels.
Het in Arnhem gevestigde Coppa Groep heeft de ambitie om op termijn door te groeien naar 500 tot 1.000 medewerkers. Het geeft invulling aan deze strategie met een gerichte buy-and-buildcampagne, waarbij bureaus worden toegevoegd die binnen hun specialisme een toppositie in de markt bekleden.
“Onze doelstelling is om een leidende zakelijke dienstverlener te worden in Nederland met nationale en internationale opdrachtgevers”, zegt Bas Bouwman, directeur van Coppa Groep. “Dit doet we door toonaangevende adviesbureaus aan ons te verbinden. Adviesbureaus die staan voor innovatie, kwaliteit, duurzaamheid en aantrekkelijk werkgeverschap.”
Met Arlande haalt Coppa Groep een bekende speler in de wereld van organisatieverandering, project- en programmamanagement en digitale transformatie aan boord. Het bureau heeft 80 consultants, inclusief de 35 adviseurs die recent de overstap maakten als gevolg van de overname van Bostec (de integratie is begin dit jaar formeel afgerond).
Arlande is daarnaast actief in interim-management en heeft een opleidingstak voor high-potential managers.
“Met de komst van Arlande kunnen we organisatie- en digitale transformatie als expertise toevoegen aan onze propositie voor opdrachtgevers”, geeft Bouwman aan.
De drie partijen die al deel uitmaken van Coppa Groep – Coppa, Hospitality Group en VFM Facility Experts – richten zich voornamelijk op het inkoop- en facilitaire werkveld. “Arlande is dus zeer aanvullend op onze dienstverlening”, aldus Bouwman.
Pro 10 uit Zoetermeer zorgt juist voor een verdieping van de expertise binnen het inkoopdomein. De circa 15 medewerkers en 40 interim-professionals van Pro 10 specialiseren zich in het professionaliseren van de inkooporganisatie en het begeleiden van (Europese) aanbestedingen. Net als bij Coppa ligt de focus op opdrachtgevers in het publieke domein.
Eigen identiteit
Een van de centrale pijlers van Coppa Groep is dat de bureaus binnen de groep allemaal samenwerken om elkaar te versterken. “Met Arlande en Pro 10 aan boord kunnen we zoveel meer mooie dingen doen”, zegt Bouwman hierover. “Door steeds innovatiever en duurzamer te werken maken we meer impact bij onze opdrachtgevers.”
In reactie op de deal schetsen de directeuren van Arlande en Pro 10 een vergelijkbare visie. “De samenwerking met Coppa Groep geeft Arlande de gelegenheid onze expertise bij nog meer opdrachtgevers in te zetten”, aldus Paul Vercauteren, directeur van Arlande.
Loek van Beurden, directeur bij Pro 10, voegt toe: “We kunnen met deze samenwerking nog beter invulling geven aan de toenemende vraag van onze opdrachtgevers.”
Een andere pijler van de groep is dat de bureaus allemaal hun zelfstandigheid, identiteit en directie behouden. Voor zowel Vercauteren als Van Beurden speelde dit een belangrijke rol in hun keuze zich aan te sluiten bij Coppa Groep.
Coppa is actief vanuit Arnhem, Pro10 vanuit Zoetermeer, Arlande vanuit Maarssen, Hospitality Group vanuit Amersfoort en VFM Facility Experts vanuit Utrecht.
De reis van Coppa Groep begon in 2021, toen een belang werd genomen in Hospitality Group. Eind 2022 kwam VFM Facility Experts aan boord. Gezien de ambities van Coppa Groep lijkt het zeker niet uitgesloten dat er meer deals volgen in het nog prille 2024.