Bob Deforce: ‘De Kleine Consultant is een geweldige leerschool’
Na precies twee jaar bij De Kleine Consultant sloeg Bob Deforce vorige maand letterlijk de deur van de landelijke studentenconsultancy achter zich dicht. We spraken Bob over zijn ervaringen als consultant, zijn stap naar voorzitter en hoe zijn tijd bij het bureau heeft bijgedragen aan zijn vaardigheden.
In september van 2021 wandelde Bob voor het eerst het kantoor van De Kleine Consultant (DKC) in Tilburg binnen. Hij zat in het tweede jaar van zijn bachelor en had zo goed als geen ervaring binnen de consultancy.
“De consultancy trok mijn interesse vanwege de steile leercurve, de mogelijkheid om maatschappelijke vraagstukken te verkennen en op te lossen, en om te leren van slimme collega’s en coaches”, zegt Bob. “Voor al deze punten was ik bij De Kleine Consultant aan het juiste adres.”
Opgericht in 2008, is De Kleine Consultant een van de vroege spelers in het studentenadvieslandschap. De firma richt zich vooral op strategische vraagstukken en wordt hierin ondersteund door de bekendste strategische consultancybureaus in de markt.
In zijn twee jaar bij het bureau heeft Bob de verdere groei en professionalisering van de organisatie van dichtbij meegemaakt. In zijn laatste negen maanden gaf hij als voorzitter zelfs leiding aan het nationale bestuur van de studentenadviesorganisatie en overzag hij de activiteiten van de negen vestigingen door Nederland en de circa 180 consultants die bij opdrachtgevers actief waren.
Grens verleggen
Zijn reis bij De Kleine Consultant begon met een vraagstuk in de energiesector. Samen met een projectteam, bestaande uit voornamelijk masterstudenten met verschillende studieachtergronden, was Bob elf weken in de weer met een vraagstuk voor een startup actief in de zonne-energie.
“Wat mooi is aan De Kleine Consultant is dat je als tweedejaars bachelorstudent de mogelijkheid hebt om te werken met, en vooral te leren van, meer ervaren studenten met een grote diversiteit in opleiding”, blikt hij terug.
“Normaliter werk je als student vooral samen met studenten binnen je eigen faculteit. DKC verlegt deze grens en biedt studenten de mogelijkheid om in contact te komen met een netwerk van ambitieuze studenten met een diverse achtergrond. Dit zorgt voor een steile leercurve.”
Diversiteit aan rollen
Dat Bob zelf een steile leercurve heeft ervaren, kwam mede door het feit dat De Kleine Consultant studenten de mogelijkheid biedt om in korte tijd verschillende rollen te vervullen. Zo kon hij na zijn klus als consultant doorschuiven naar de rol van projectmanager en vervolgens naar de functie van managing director binnen de Tilburgse vestiging.
“Ik kon in mijn laatste twee rollen voor het eerst ervaring opdoen met leidinggeven, projecten organiseren en eindverantwoordelijk zijn”, vertelt hij.
“Het was erg gaaf om te zien hoe wij op landelijke schaal zoveel maatschappelijke projecten kunnen doen met impact.”
Naast de andere studenten en de klanten, hadden ook de partners van De Kleine Consultant een grote invloed op zijn snelle ontwikkeling. “We werken samen met prestigieuze consultancybureaus zoals Kearney, McKinsey, Boston Consulting Group en Bain. Als studentconsultant heb je de mogelijkheid om wekelijks advies te krijgen van een van onze partners, zowel projectinhoudelijk als persoonlijk.”
Op een hoger niveau opereren
Na dik een jaar actief te zijn binnen de vestiging Tilburg kon Bob zijn groeipad voortzetten als voorzitter van het nationaal bestuur. “De rol van voorzitter bood mij de kans om op een hoger niveau te opereren en een strategische visie te ontwikkelen voor de hele organisatie. Als voorzitter sta je aan het hoofd van de firma, een prachtige mogelijkheid om zo vroeg in je carrière eindverantwoordelijke te zijn voor zo’n grote en professionele organisatie.”
De positie gaf hem ook een mooi perspectief op het werk dat De Kleine Consultant doet. “Het was erg gaaf om te zien hoe wij op landelijke schaal zoveel maatschappelijke projecten kunnen doen met impact. Zo voert de ene vestiging een project uit voor The Ocean Cleanup en een andere vestiging voor het Ronald McDonald Kinderfonds. Ook was het een eyeopener om te zien dat de cultuur in elke vestiging verweven is.”
Feedback
Inmiddels heeft Bob zijn bachelor Entrepreneurship aan Tilburg University afgerond. Op dit moment volgt hij de master Finance & Investment aan de Erasmus Universiteit. Tegelijkertijd loopt hij stage bij Amazon in Amsterdam. “Ik maak nog dagelijks gebruik van de principes die gehanteerd worden bij De Kleine Consultant”, geeft hij aan. Over de “meeste prominente” hoef hij niet lang na te denken: “Feedback geven en ontvangen.”
“Heel veel organisaties prediken dat feedback een belangrijke pijler vormt binnen hun organisatie. De Kleine Consultant heeft dit principe naar een hoger niveau getild”, legt hij uit. “Zo worden de consultants getraind om feedback te geven en te ontvangen, waardoor er binnen het team een sfeer is ontstaan waarbij iedereen snel kan leren door middel van constructieve feedback. Het leren geven van constructieve feedback, omgaan met feedback en deze implementeren is een waardevolle skill die ik bij De Kleine Consultant heb geleerd heb en nog dagelijks gebruik.”
Het moge duidelijk zijn: Bob blikt vol enthousiasme terug op zijn twee jaar bij De Kleine Consultant. “Het is een geweldige leerschool voor ambitieuze studenten die interesse hebben in het oplossen van maatschappelijke vraagstukken, ik zou het iedere student aanraden!”