‘Onder de vleugels van Emixa ontstaan zóveel nieuwe kansen’
Ian van der Wildt en Jason Bos werken allebei sinds ongeveer een jaar als Consultant Digital Transformation bij Magnus Digital. Hoe is het om te werken voor de digitale transformatiespecialist? Waar houden ze zich zoal mee bezig? En wat merken ze eigenlijk van de voordelen van het overkoepelende Emixa-ecosysteem waar het bureau deel van uitmaakt? We stelden het tweetal zeven vragen om daar achter te komen.
Hoe kijken jullie terug op de onboarding bij Magnus Digital, iets meer dan een jaar geleden?
Ian: “De onboarding was een zeer leuke en leerzame ervaring. Meteen gingen we met een grote groep (recente) starters op bootcamp, waar we naast het bedrijf ook elkaar leerden kennen. Met daarbovenop nog een aantal interessante en interactieve trainingen om ons een goede basistoolkit te geven om onze carrière bij Magnus Digital te starten. Over een vliegende start gesproken!”
Jason: “De onboarding vloog in sneltreinvaart voorbij. Vanaf dag één werd ik goed opgevangen door de wat meer ervaren collega’s die mij hielpen mijn eigen weg binnen Magnus te vinden. Daarnaast had ik in mijn eerste volledige werkweek al de bootcamp gepland staan en in mijn derde week mocht ik al beginnen op een uitdagend traject bij een van de grootste mediabedrijven van het land.”
Hoe ziet een gemiddelde dag er voor jullie uit?
Ian: “Ik zit zelf in het team Digital Transformation. Wij houden ons vooral bezig met het bedenken en vormgeven van de digitale strategie van onze klanten, maar ondersteunen hen ook bij het implementeren ervan. Van interactieve en creatieve workshops tot deep dives over specifieke onderwerpen, en daarnaast ook het aansturen en coördineren van verschillende partijen. Eentonigheid is ver te zoeken!”
Jason: “Ik ben voornamelijk bezig met projectmanagement-activiteiten bij een digitale transformatie. Een voorbeeld hiervan zijn workshops om IT-gerelateerde veranderingen te ‘vertalen’ naar de business, en wat voor impact dit met zich meebrengt in de werkwijze.”
“Daarnaast duik ik ook vaak de kwalitatieve en kwantitatieve data in en voer ik verschillende analyses uit om zo samen met de klant tot nieuwe inzichten te komen. Denk hierbij aan het blootleggen van pijnpunten in bepaalde bedrijfsprocessen en voor deze pijnpunten tegelijkertijd ook de mogelijkheden in kaart te brengen om deze bedrijfsprocessen te verbeteren.”
Wat is jullie het meeste bijgebleven uit jullie eerste jaar bij Magnus Digital?
Ian: “De verscheidene events die we met de teams en het hele bedrijf mogen meemaken, daar hou je altijd wel mooie herinneringen aan over! Maar ook grote mijlpalen die je bij een klant behaalt, bijvoorbeeld de livegang van een groot project waar je met een groot projectteam maandenlang naartoe werkt – dat zijn echt gave momenten!”
Jason: “In alle eerlijkheid denk ik dat het feit dat ik altijd met een glimlach binnenkom toch wel iets is wat mij persoonlijk is bijgebleven, voornamelijk omdat dat niet altijd vanzelfsprekend is. Ik denk vooral dat die lach te danken is aan het motto ‘work hard, play hard’.”
“We hebben namelijk meer dan genoeg leuke evenementen die intern geregeld worden. Zo heb ik in mijn eerste jaar meerdere leuke activiteiten kunnen bijwonen, maar het kerstfeest van vorig jaar of het zomerevenement op het strand van Zandvoort staken er wel met kop en schouders bovenuit.”
Sinds begin 2023 maakt Magnus deel uit van het overkoepelende Emixa-merk. Wat merken jullie hiervan?
Ian: “Er zijn ontzettend veel voordelen: nieuwe, grotere klanten en projecten, een enorme kennisbank die breed gedeeld wordt onder de zusjesbedrijven, leuke Emixa-brede events waarbij je nóg meer leuke en interessante mensen leert kennen. Om het in één woord in goed Nederlands te beschrijven: opportunities!”
Jason: “Voor nu merk ik voornamelijk dat we inderdaad in een transitie zitten. Bij meerdere evenementen maak ik steeds meer kennis met de andere bedrijven. Tot op heden heb ik nog niet op een gemixt project gezeten, waarbij je ook daadwerkelijk met een interdisciplinair team aan de slag gaat. Daar kijk ik al wel naar uit. Ik heb altijd gedroomd om onderdeel te zijn van buitenlandse projecten, en zo nu en dan dus een buitenlands uitstapje te kunnen maken. Via Emixa wordt die kans ook groter hoop ik.”
“Het grootste voordeel van het merk is denk ik dat we een hele brede en bovenal complete dienstverlening kunnen aanbieden. Er komt zoveel IT-gerelateerde expertise binnen bij de klant met het Emixa-merk, dat we heel breed ingezet kunnen worden op de IT-gerelateerde vraagstukken en zo de klant door de gehele digitale transformatie kunnen begeleiden.”
Het digital werkveld ontwikkelt zich in een razend tempo. Hoe zorgt Magnus Digital ervoor dat jullie kennis en vaardigheden op peil blijven?
Ian: “Magnus Digital is een erg gedreven en gepassioneerde club mensen die zich verdiepen in allerlei (digitale) onderwerpen, en dit ook met plezier delen met andere collega’s. Zo hadden we laatst een kennisdelingssessie over ChatGPT, die inmiddels heeft geleid tot meerdere projecten bij klanten. De digitale innovatietrein is er één die niet te stoppen is, maar Magnus Digital is vast en zeker aan boord!”
Jason: “Binnen Magnus, en ondertussen Emixa, hebben wij een heel uitgebreid Emixa-breed trainingscurriculum, met allerlei trainingen. Dit varieert van trainingen om je soft skills te verbeteren tot de mogelijkheid om je hard skills of IT-kennis te verbeteren.”
“De ontwikkelingen binnen het digitale werkveld worden door onze trainingscommissie goed in de gaten gehouden en zodoende worden geregeld trainingen toegevoegd. Misschien een goed voorbeeld is ook dat er kennissessies gehouden worden binnen Magnus en Emixa om zo ook kennisspreiding te verwezenlijken. Zo heb ik laatst zelf al een sessie verzorgd over mijn huidige project.”
Hoe ervaren jullie de cultuur binnen Magnus Digital?
Ian: “De cultuur is een van de dingen die mij destijds over de streep heeft getrokken om hier aan de slag te gaan als consultant. En ik ben heel blij om te zeggen dat dat in zijn geheel nog niet veranderd is, integendeel! Iedereen binnen Magnus Digital staat voor elkaar klaar, om te sparren over ingewikkelde onderwerpen of lekker even bij te kletsen. Ook de focus op duurzaamheid, vitaliteit en zelfontwikkeling zorgt voor een zeer aangename bedrijfscultuur.”
Jason: “Ik zou de cultuur omschrijven als zeldzaam. We werken hard op de klantprojecten, maar er is altijd ruimte voor gezelligheid. Het is ook altijd onwijs gezellig op kantoor, binding met collega’s vindt eigenlijk vanaf de start al plaats met bijvoorbeeld de bootcamp. Daarnaast kun je makkelijk met iedereen in gesprek komen, ook met een partner of een senior manager bijvoorbeeld tijdens een lunch, bij het koffiezetapparaat of via een (voetbal)praatje in de gangen. En je kunt echt bij iedereen terecht met vragen.”
Tot slot, waar liggen jullie persoonlijke ambities voor de komende jaren?
Ian: “Ik wil mezelf verder blijven ontwikkelen als consultant door nieuwe uitdagingen aan te gaan. Tijdens dat proces wil ik ook mijn persoonlijke zoektocht voortzetten naar het domein of onderwerp waar ik me verder in wil specialiseren. Voor nu betekent dat in aanraking komen met nog meer gave projecten en interessante klanten, en dat gaat hand in hand met de propositie die we met Emixa voor ogen hebben!”
Jason: “Binnen Magnus wil ik de aankomende jaren groeien, met name door veel ervaringen op te doen op diverse vraagstukken bij verschillende klanten. En uiteraard hoop ik in de aankomende jaren ook meer in aanmerking te komen voor zowel internationale als interdisciplinaire projecten, mocht de mogelijkheid zich voordoen. Naast het groeien op professioneel vlak, weet ik ook 100% zeker dat ik binnen Magnus op persoonlijk vlak nog heel veel zal leren in de aankomende jaren.”