Drie jonge professionals over groeien in finance bij Agium
Hoe is het om als young professional je carrière te starten in de consultancy? Sam van Langen, Juna Kool en Sanne de Wilde kwamen ieder via een eigen route terecht bij detacherings- en consultancybureau Agium, maar ervaren nu alle drie een omgeving waarin leren en werken hand in hand gaan en waarin ze vanaf dag één meedraaien in de praktijk.
Sam van Langen, ruim drie jaar werkzaam bij Agium, startte na zijn bachelor Bedrijfskunde in het tweejarige traineeship tot controller. Hij combineerde leren en werken direct: opdrachten bij verschillende organisaties, financiële processen, rapportages en analyses, én de trainingen van de Agium Business School.
“Ik wilde me verder ontwikkelen na mijn studie, maar ook ervaring opdoen in het werkveld. Bij Agium kreeg ik de kans om beide te combineren, en die heb ik met beide handen aangegrepen”, aldus Sam.
Juna Kool, inmiddels ruim anderhalf jaar aan boord, begon haar reis bij Agium als stagiaire. Die stage gaf voor haar de doorslag: ze koos voor de financial control-opleiding. Die combineert ze met opdrachten bij diverse bedrijven, waar ze onder meer cashflowanalyses, btw-aangiftes en maandafsluitingen verzorgt.
“Ik twijfelde of ik vast ergens wilde starten of juist meer afwisseling wilde. Tijdens mijn stage merkte ik dat dit goed bij me paste”, vertelt ze.
“In het begin vond ik het spannend om fouten te maken. Nu zie ik dat als onderdeel van het leerproces.”
Sanne de Wilde, ook ruim anderhalf jaar bij Agium, volgde de opleiding International Business en wilde ontdekken hoe breed finance kan zijn. Als junior business controller ondersteunt ze de totstandkoming van managementinformatie, analyseert ze financiële data en helpt ze processen te verbeteren.
“Ik had een brede basis, maar wilde ontdekken waar mijn interesse echt lag”, geeft ze aan. “Die ruimte heb ik hier gekregen.”
Groeien in de praktijk
Vanaf hun eerste opdrachten worden Sam, Juna en Sanne direct ondergedompeld in de praktijk. Voor Sam betekende dat een snelle leerervaring: werken bij verschillende organisaties, van energie tot techniek, waarbij hij rapportages opstelt en structuur aanbrengt in financiële processen. ”Alles was nieuw. Juist daardoor leer je snel. Je moet vragen stellen, schakelen en jezelf laten zien.”
Ook Juna maakte de overgang van leren naar doen. Haar eerste opdrachten gaven haar directe verantwoordelijkheid als financial controller. Ze werkte mee aan analyses, forecasting en rapportages, en kreeg steeds meer autonomie. “In het begin vond ik het spannend om fouten te maken. Nu zie ik dat juist als onderdeel van het leerproces.”
Sanne kwam terecht in een organisatie die volop in beweging was. Ze hielp bij het opzetten en verbeteren van de financiële administratie, ook voor de internationale tak van het bedrijf, en werkte aan overzicht en procesoptimalisatie. “Er gebeurde veel tegelijk. Dat maakte het juist interessant, omdat je snel verbanden gaat zien en echt iets kunt toevoegen.”
Wat de drie verbindt, is dat ze niet alleen vakinhoudelijk groeien, maar ook persoonlijk. In samenwerking met diverse teams en stakeholders ontwikkelen ze vaardigheden die moeilijk uit boeken te leren zijn.
Voor Juna gaat die groei vooral over zelfvertrouwen: “Ik keek vroeger de kat uit de boom. Nu stel ik sneller vragen en durf ik mijn mening te geven.”
“Ik vind het leuk om patronen te ontdekken en processen te begrijpen.”
Sam herkent dat: “Ik merk dat ik steeds zekerder word in wat ik doe, beter weet waar ik energie van krijg en vaker het initiatief neem om projecten op te zetten en anderen daarin mee te nemen.”
Sanne, tot slot, ziet haar ontwikkeling terug in hoe ze cijfers vertaalt naar concrete stuurinformatie voor teams en management. “Ik vind het leuk om patronen te ontdekken en processen te begrijpen. Daar word ik steeds beter in.”
Betrokken cultuur
Naast inhoudelijke groei speelt ook de bedrijfscultuur een belangrijke rol voor de drie talenten. En ook al werken ze dagelijks bij verschillende opdrachtgevers en zien ze elkaar onregelmatig, blijft de onderlinge verbondenheid groot. Dat merkte ook Sanne: “Iedereen is toegankelijk. Je kunt altijd iemand bellen of even sparren.”
Voor Juna is vooral het contact met haar ambitiemanager een steun: “Je voelt dat er echt naar je geluisterd wordt.”
Sam draagt bij als lid van het Fun Team, waarmee hij activiteiten organiseert om collega’s verbonden te houden. “Dat soort dingen zorgen ervoor dat je elkaar blijft zien en spreken, ook als je op verschillende opdrachten zit.”
“Je groeit hier niet alleen in wat je doet, maar ook in wie je bent.”
Gezamenlijke momenten versterken dat gevoel nog meer. Zo sprong bijvoorbeeld de organisatietrip naar Parijs eruit: “Je leert collega’s op een andere manier kennen”, zegt Sanne. “Het voelt dan echt als één groep.“
Sam wijst erop dat het team gezamenlijk stilstaat bij de successen: “Bij Agium vieren we samen wat we doen.”
Next steps
Met mooie eerste jaren achter de rug, richten de drie professionals zich helemaal op de toekomst. Voor Sam en Juna ligt die nog open. Ze willen zich oriënteren binnen controlling, project control of data-analyse, en verschillende kanten van het vak verkennen voordat ze een definitieve richting kiezen. “Ik wil nog ontdekken wat het beste bij me past”, zegt Juna.
Sanne heeft een iets concreter beeld. Ze heeft ontdekt dat business control het beste past bij haar analytische blik. “Hier komen voor mij veel dingen samen.”
De afgelopen periode was de rode draad voor het drietal vooral ontwikkeling: in kennis, vaardigheden en zelfvertrouwen. “We bieden jonge talenten ruimte om te leren, fouten te maken en vragen te stellen, zo kunnen ze stap voor stap bouwen aan hun carrière”, aldus Agium.
“Je groeit hier niet alleen in wat je doet, maar ook in wie je bent”, vat Sam tot slot treffend samen.
Agium is een detacherings- en consultancybureau dat bedrijven ondersteunt bij financiële capaciteit, finance-transformatie en business consulting. Het bedrijf telt ongeveer 200 professionals.

