The Roger Group lanceert bouwspecialist ValueBuilders
The Roger Group breidt zijn portfolio uit met een nieuw label. Met de lancering van ValueBuilders zet de groep een gespecialiseerd adviesbureau in de markt dat zich specifiek richt op aannemers en ingenieursbureaus. Het doel: de kloof dichten tussen de papieren werkelijkheid en de praktijk.
Tot voor kort opereerde het team onder de vlag van Roger, het label binnen de groep dat gespecialiseerd is in inkoop en aanbestedingen. De realiteit van de bouwsector vroeg volgens de groep echter om een gespecialiseerde aanpak.
Waar een aanbestedingstraject vaak draait om strakke procedures en papierwerk, worden bouwprojecten uiteindelijk beslist in de modder, te midden van onvoorziene risico’s en mondige omwonenden.
Vanuit die gedachte is het team ‘Bouw, Infra en Techniek’ verzelfstandigd tot ValueBuilders. Het nieuwe bureau richt zich op aannemers, technisch dienstverleners en ingenieursbureaus die grip proberen te krijgen op complexe bouwopgaven.
Met bouwverstand
Het devies van het nieuwe bureau luidt ‘bouw van binnenuit’. In de praktijk betekent dit dat de adviseurs zich positioneren als procesregisseurs die de taal van de bouwplaats spreken. Het bureau wil afrekenen met het imago van de externe adviseur die een plan over de schutting gooit en verdwijnt voordat de eerste paal de grond ingaat.
De dienstverlening rust op drie pijlers die cruciaal zijn in de levenscyclus van een bouwproject: tendermanagement, omgevingsmanagement en projectbeheersing.
Bij tendermanagement ligt de focus op het vertalen van strategie naar een goed en uitvoerbaar plan. Ook speelt omgevingsmanagement een steeds grotere rol in het dichtbevolkte Nederland, waar weerstand van omwonenden projecten jarenlang kan vertragen. Tot slot richt het bureau zich op projectbeheersing, waarbij het risico’s in kaart brengt voordat ze uitgroeien tot budgetoverschrijdende problemen.
Grip en scherpte
Het bureau werkt al voor gevestigde namen in de sector, waaronder Dura Vermeer, Arcadis, Hoppenbrouwers en VDL De Meeuw.
“In de bouw voelen we ons thuis”, stelt Yoeri Pfaff, Business Lead van ValueBuilders. “Deze sector verdient adviseurs die begrijpen hoe processen en de bouwpraktijk met elkaar verbonden zijn. Of het nu gaat om tenders winnen, draagvlak bouwen in de omgeving of risico’s beheersen.”
Vierde label
ValueBuilders blijft onderdeel van The Roger Group, dat fungeert als de faciliterende holding. Met de lancering bestaat de groep nu uit vier gespecialiseerde labels. Naast het nieuwe bouwbureau en inkoopspecialist Roger, vallen ook Chockablock en Gotokyo onder de paraplu van de groep.
Volgens Marloes van Kleef van The Roger Group past ValueBuilders perfect binnen de bredere ambitie van de groep om markt en overheid dichter bij elkaar te brengen.

