Bas Berveling wil banking business line van ITDS verder uitbouwen

06 oktober 2022 Consultancy.nl

Na zestien jaar ABN Amro trok Bas Berveling eerder dit jaar voor het laatst de deur van het bankkantoor achter zich dicht. Hij was klaar voor zijn volgende uitdaging: een overstap naar de consultancy. Bij ITDS heeft hij de taak gekregen om de business line banking verder op de kaart te zetten.

In 2006 – toen 22 jaar oud – trapte Bas Berveling zijn loopbaan af bij MeesPierson (dat later fuseerde met ABN Amro). Aanvankelijk was hij werkzaam op de customer service bij private banking, om later aan de slag te gaan als businessspecialist beleggingsadvies en uiteindelijk als programmamanager.

En hoewel hij binnen de organisatie doorgroeide, was Berveling toch niet helemaal tevreden: “Hoe hogerop ik kwam, hoe minder zichtbaar het resultaat van m’n werk werd. De impact van mijn functies werd steeds abstracter, daarom haalde ik er op den duur ook geen energie meer uit”, zo legt hij uit.

Bas Berveling, Senior Manager, ITDS

Daarnaast had Berveling de ambitie om “mee te ondernemen” en om “impact te maken” bij verschillende organisaties. Zijn interesse in de management consultancy was in dit kader dan ook goed te verklaren. Via zijn rol bij de bank had hij eerder kennisgemaakt met ITDS, en na enkele prettige gesprekken kwam hij in mei van dit jaar als senior manager aan boord.

“Ik ben vier dagen per week strategisch consultant bij een bedrijf in de verzekeringsbranche. Daarnaast werk ik één dag intern bij ITDS, waar ik de business line ‘banking’ help verder te ontwikkelen”, vertelt Berveling over zijn huidige opdracht.

Banking-dienstverlening uitbouwen

ITDS is een adviesbureau dat zich exclusief toelegt op de financiële sector. Het bureau heeft een sterke staat van dienst in de wereld van verzekeringen en pensioenen, en heeft de ambitie om een vergelijkbare positie in te nemen in de bankensector.

Berveling: “Ik ben gevraagd om de business line banking verder uit te bouwen, zodat we hier net zo’n grote naam krijgen als in de verzekeringsmarkt. Daar komt mijn ervaring natuurlijk goed van pas.”

Over zijn doelstelling met de business line zegt Berveling: “Ik wil de business line formaliseren, uitbouwen en stabiel maken – zodat je er straks niet meer omheen kunt. En in de toekomst zoveel mogelijk getalenteerde consultants gave projecten laten doen bij banken. Ik wil met ITDS écht impact maken in de bancaire sector.”

Met de eerste zes maanden achter de rug kan hij vaststellen dat het daarmee wel goed zit. “Het resultaat van je werk is veel tastbaarder, dat geeft voldoening. We geven klanten advies over van alles: hoe ze hun processen kunnen analyseren en verbeteren, maar ook hoe ze hun strategische ambities kunnen waarmaken. We onderzoeken hoe iets beter kan, en realiseren dat vervolgens ook. Bij ITDS werken echte aanpakkers.”

Ook wijst hij op de wereld van verschil tussen enerzijds “de politiek binnen een bank” en anderzijds de “korte lijnen” binnen ITDS. “Je kunt – nee, je moét – bij ITDS veel zelf doen. Dat zorgt soms voor druk, maar ook voor meer werkgeluk.”

More on: ITDS Business Consultants
Netherlands
Company profile
ITDS Business Consultants is a Netherlands partner of Consultancy.org
Partnership information »
Partnership information

Consultancy.org works with three partnership levels: Local, Regional and Global.

ITDS Business Consultants is a Local partner of Consultancy.org in Netherlands.

Upgrade or more information? Get in touch with our team for details.