Logius kiest Solvinity en Deloitte na IT-aanbesteding
Logius heeft na een aanbestedingstraject contracten gegund aan Solvinity en Deloitte voor het leveren van respectievelijk infrastructuur- en SIEM/SOC-diensten voor de komende vier jaar.
Als onderdeel van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK), is Logius verantwoordelijk voor producten en diensten voor de digitale overheid. Logius biedt voorzieningen en standaarden die alle overheidsorganisaties gebruiken in hun digitale dienstverlening, zoals bij DigiD, MijnOverheid of Digipoort.
Dankzij de diensten van Logius kunnen mensen hun belastingaangifte doen, kan een overheidsorganisatie digitaal post sturen en kan de Douane miljoenen berichten over inkomende en uitgaande goederen verwerken.
De door Logius uitgeschreven aanbesteding richt zich op twee gebieden. Allereerst op de infrastructuur, die de basis vormt waarop de genoemde Logius diensten draaien. Daarnaast draait deze ook om zogeheten SIEM/SOC dienstverlening (SIEM: Security Information & Event Management; SOC: Security Operations Center), die de ICT-omgevingen monitort en actie onderneemt als er mogelijke IT-kwetsbaarheden worden gedetecteerd.
De afgelopen jaren werden zowel de infrastructuurdiensten als de SIEM/SOC-diensten de afgelopen jaren verzorgd door Equinix. Logius heeft nu besloten de verschillende diensten onder te brengen bij afzonderlijke partijen.
Met de nieuw afgesloten contracten met Solvinity (infrastructuurdiensten) en Deloitte (SIEM-SOC-diensten) wil Logius investeren in “een toekomstvaste en flexibele digitale overheid, die voorbereid is op de modernste technologieën”. Beide contracten worden afgesloten voor 4 jaar, met een optie van nogmaals twee maal 2 jaar.
Deloitte
Voor SIEM/SOC-diensten heeft Logius gekozen voor de expertise van Deloitte Risk Advisory, het onderdeel binnen Deloitte dat risk management diensten levert aan klanten uit de financiële, publieke en private sector. Voor Logius zal Deloitte de komende vier jaar 24x7 managed security services evenals adviesdiensten leveren, waarbij het team security incidenten zal detecteren en zal helpen deze op te lossen en te voorkomen.
In een reactie op de gunning van het contract, laat Guus van Es, partner bij Deloitte Risk Advisory, weten: “Logius gelooft in een digitale overheid die altijd, overal en voor iedereen toegankelijk is. Deloitte gelooft hier ook in en zet zich in voor een veilige, digitale samenleving waarin we samen leren en continu verbeteren. We zijn dan ook erg trots op het in ons gestelde vertrouwen.”
Solvinity
Voor Infrastructuurdiensten doet Logius de komende jaren een beroep op Solvinity, een grote IT-outsourcing dienstverlener uit Amsterdam, die zich onder meer richt op het ontwikkelen van oplossingen met hoge mate van cybersecurity.
Hans van den Broek, CEO van Solvinity zegt: “We zijn ontzettend trots dat wij Logius mogen ondersteunen. Het is bewijs van het vertrouwen in ons vermogen om hoogwaardige en veilige oplossingen te leveren. De wensen van Logius passen perfect bij onze toekomstvisie op managed IT services: maximale flexibiliteit en gebruiksmogelijkheden voor onze klanten, in een veilige en gecontroleerde omgeving.”
De financiële waarde van de twee contracten is niet bekendgemaakt, maar volgens diverse media zou het contract van Deloitte een waarde van €12 miljoen hebben (en €8 miljoen per verlenging). De geschatte omvang van het contract met Solvinity is €40 miljoen (met per verlenging een waarde van €30 miljoen).
* In 2016 opende Deloitte Nederland een nieuw Cyber Intelligence Center in Den Haag. In dit sterk beveiligde en met geavanceerde technologie uitgeruste controlcenter heeft Deloitte haar cybersecuritydiensten ondergebracht en wordt voor klanten realtime en 24 uur per dag gemonitord op cyberrisico’s en datalekken.