Non-financial risk-specialist Risk Boutique positioneert zich als alternatief voor traditionele consultancykantoren
Het vorig jaar opgerichte Risk Boutique is met ingang van het nieuwe jaar overgegaan naar een partnerstructuur. Met de verdere uitbouw van het non-financial risk-adviesbureau positioneren Edouard van den Heuvel en Robert Dreyer zich nadrukkelijk als alternatief voor traditionele consultancykantoren: “Kleinschalig, hooggespecialiseerd en gericht op directe impact.”
Tegelijk met de overgang naar de partnerstructuur is Robert Dreyer toegetreden als partner. Met de nieuwe structuur en toetreding van Dreyer wil het kantoor zijn fundament verstevigen en een volgende stap zetten in de professionalisering van de organisatie.
De oprichters brengen beiden ervaring mee vanuit PwC en hebben de afgelopen jaren gewerkt aan complexe risk- en auditvraagstukken bij onder andere financiële instellingen en snelgroeiende technologiebedrijven.
Risk Boutique richt zich onder meer op financiële instellingen, fintechs en volwassen scale-ups met complexe IT- en compliancevraagstukken. De dienstverlening concentreert zich op IT risk, cyber security, operational risk en regulatory compliance, met een duidelijke focus op actuele wet- en regelgeving zoals DORA, ISO-normen en third-party risk management.
Volgens oprichter Edouard van den Heuvel sluit de positionering van het kantoor aan bij een duidelijke verschuiving in de markt. “We zien dat organisaties steeds minder behoefte hebben aan grootschalige teams met junior profielen, en juist zoeken naar senior expertise die direct waarde toevoegt. Tegelijkertijd nemen de eisen vanuit toezichthouders toe. Dat vraagt om een andere benadering: pragmatisch, inhoudelijk sterk en met oog voor implementatie.”
“Wij geloven dat echte impact ontstaat op het snijvlak van academische diepgang en praktische toepasbaarheid.”
De groei van Risk Boutique onderstreept deze ontwikkeling. De vraag naar ondersteuning op het gebied van non-financial risk is volgens de oprichters inmiddels zo sterk toegenomen dat uitbreiding onvermijdelijk is. Op dit moment heeft het kantoor vijf openstaande vacatures, verspreid over de drie kerngebieden: advisory, assurance en staffing & search.
Theorie en praktijk
Een onderscheidend element in de positionering van Risk Boutique is de combinatie van theorie en praktijk. Zowel Dreyer als Van den Heuvel begonnen hun loopbaan vanuit een VMBO-achtergrond en hebben zich vervolgens ontwikkeld tot specialisten op hoog niveau.
Van den Heuvel doet momenteel promotieonderzoek aan de Universiteit van Amsterdam. Deze ontwikkeling vormt volgens de twee de kern van hun visie: een pragmatische aanpak, stevig verankerd in theoretische inzichten.
“Wij geloven dat echte impact ontstaat op het snijvlak van academische diepgang en praktische toepasbaarheid”, aldus Van den Heuvel. “Juist die combinatie stelt ons in staat om complexe vraagstukken niet alleen te analyseren, maar ook daadwerkelijk te implementeren binnen organisaties.”
Geen concessies
Het kantoor opereert momenteel vanuit de Keizersgracht in Amsterdam, in een hybride vorm die flexibiliteit combineert met een centrale ontmoetingsplek. Van den Heuvel sluit echter niet uit dat bij aanhoudende groei wordt gezocht naar een meer permanente kantooroplossing.
Met een sterke focus op inhoud, een hoogwaardige en minimalistische positionering en een duidelijke niche, ambieert Risk Boutique de komende jaren uit te groeien tot een gevestigde naam binnen het Nederlandse en Europese risicolandschap.
Van den Heuvel: “Onze ambitie is helder: we willen het boutique alternatief zijn voor organisaties die geen concessies willen doen op kwaliteit. Klein van omvang, groot in impact.”
