IG&H bouwt pensioenpraktijk uit met overname van Feniqs

IG&H heeft zijn positie in de pensioensector uitgebouwd met de overname van Feniqs, een specialist in pensioensystemen.
Het is voor IG&H de tweede deal deze maand, na het inlijven van Sourceful ICT, een partij uit Polen. Feniqs is daarentegen oer-Hollands – de firma werd in 2019 opgericht in Rotterdam en specialiseert zich in de ontwikkeling van kernadministratiesystemen voor pensioenfondsen, uitvoerders en verzekeraars.
Feniqs levert daarnaast een eigen systeem onder de naam Qwik. Het betreft een backofficesysteem voor de administratieve uitvoering van levensverzekeringen, in het bijzonder (collectief) pensioen.
De afgelopen jaren werkte Feniqs ook mee aan de verdere ontwikkeling van AllVida, het administratiesysteem van IG&H voor de pensioensector en verzekeringsbranche. AllVida is vandaag de dag operationeel bij verschillende grote verzekeraars en pensioenfondsen, waaronder Achmea Pensioenen en Pensioenfonds Horeca & Catering.
Joost van de Meent, CEO van IG&H, zegt over de deal: “Met Feniqs aan boord versterken we onze positie als toonaangevende partner in de Nederlandse pensioensector. Het bundelen van de pensioen- en IT-expertise van de teams van Feniqs en IG&H geeft onze klanten meer duidelijkheid over de organisatie achter AllVida en waarborgt de continuïteit en schaalbaarheid.”
“Met deze stap zetten we onze succesvolle samenwerking met Feniqs voort en versterken wij onze positie als partner voor pensioenfondsen, uitvoerders en verzekeraars in de aanloop naar het nieuwe pensioenstelsel”, zegt Frans Liem, Managing Director Pensions bij IG&H. “AllVida is een van de leidende pensioensystemen in de markt.”
Joost Sparreboom, CEO van Feniqs: “De overname door IG&H is een logische stap in de succesvolle samenwerking die wij de afgelopen jaren hebben opgebouwd. Met IG&H als strategische partner zijn we in staat om onze klanten nog meer continuïteit en innovatie te bieden tijdens de uitdagende WTP-transitieperiode en daarna.”
De basis voor de pensioenpraktijk van IG&H werd gelegd in 2019, toen het GroupLife aan zich wist te binden. Sindsdien is het advies- en technologiebedrijf meer dan verdrievoudigd.