HAK implementeert nieuw cloud ERP-systeem voor bedrijfsprocessen
HAK gaat de overstap maken naar een nieuw IT-systeem in de cloud. Met de IT-transformatie zet ’s lands bekendste producent van groenten en peulvruchten in op een efficiëntieslag in zijn bedrijfsprocessen en het verstevigen van zijn concurrentiepositie.
Met de CloudSuite Food & Beverage van Infor kan HAK diverse aspecten van zijn bedrijfsvoering stroomlijnen. De cloudgebaseerde software biedt de mogelijkheid om processen zoals voorraadbeheer, productieplanning en kwaliteitscontrole op een efficiënte en geïntegreerde wijze te beheren.
Zo hoopt HAK te profiteren van meer flexibiliteit, schaalbaarheid en de mogelijkheid om real-time inzicht te verkrijgen in belangrijke bedrijfsdata.
Ook wil HAK de traceerbaarheid van zijn producten verbeteren. Door elke stap in de supply chain nauwkeurig te volgen, kan HAK snel en effectief reageren op eventuele kwaliteitsproblemen of recalls.
Verder biedt de nieuwe software uitgebreide rapportagemogelijkheden, wat HAK beter inzicht moet geven in zijn operationele prestaties, zodat het beter fact-based beslissingen kan nemen.
De keuze voor Infor als leverancier van de CloudSuite-oplossing is gebaseerd op de uitgebreide expertise en sterke reputatie die de softwareleverancier de afgelopen jaren heeft opgebouwd binnen de voedsel- en drankenindustrie.
“De aanpak van Infor sluit goed aan bij de manier waarop HAK zelf opereert”, stelt HAK chief financial officer Maikel Jongenelis vast. “Daarnaast is ruim 85% van de processen die we willen aanpakken als standaardproces opgenomen in de oplossing van Infor, met name op het gebied van supply chain-planning en warehousemanagement. Er is dus weinig extra werk nodig.”
“Bovendien werken we met een kwaliteitsinformatiesysteem dat bekend is bij Infor en ook al in eerdere implementaties bij andere Infor-klanten is meegenomen. Ook daar is dus sprake van een eenvoudige integratie.”
“HAK is een prachtige Nederlandse voedingsmiddelenproducent”, zegt Marcel Koks, food industry strategy leader bij Infor. “Ze waren op zoek naar een industrie-specifieke oplossing die voldoet aan hun businessdoelstellingen en past bij hun bedrijfscultuur. Met Infor CloudSuite Food & Beverage hebben ze voor beide een match gevonden.”
Het in 1952 opgerichte HAK is een van de bekendste familiebedrijven van ons land, mede dankzij de bekende reclames van weleer met Martine Bijl. HAK heeft als missie om zoveel mogelijk mensen te helpen meer groenten en peulvruchten te eten door het gemakkelijker en lekkerder te maken volgens de uitgangspunten van de Groene Keuken.