Technologie, strategie en verhuisdozen: Merel Snoek over haar start bij BearingPoint
Nadat Merel Snoek deze zomer afstudeerde, stopte ze haar huisraad in dozen en trapte vorige maand haar carrière af bij BearingPoint. Ze vertelt over haar achtergrond, haar keuze voor het management- en technologiebureau en haar eerste maand.
Bij het wereldwijd actieve BearingPoint komen technologie en strategie samen. Daarmee lijkt het bureau Merel Snoek op het lijf geschreven. Ze doorliep eerst de hbo-bachelor Technische Bedrijfskunde en stroomde vervolgens via een pre-master door naar de master Business Administration met een specialisatie in Strategie.
“Waar sommige consultancybureaus universitaire bachelors prefereren, was dit bij BearingPoint gelukkig geen probleem”, vertelt Merel. “Het hbo heeft er tenslotte voor gezorgd dat ik met een praktische blik naar bedrijfsprocessen kan kijken en veel stage-ervaring heb opgedaan.”
Zo richtte ze in het kader van een project met drie medestudenten een eigen onderneming op. “Samen hebben we een nieuw product bedacht, ontworpen, geproduceerd en in de markt gezet”, legt Merel uit, die tussen haar opleidingen door ook al werkervaring opdeed bij technische mkb-bedrijven.
De beste eerste stap
Ook maakte ze gedurende haar studiejaren al kennis met het adviesvak. “Ik had tijdens mijn master het keuzevak Strategy Consulting gekozen en ook tijdens mijn stage- en werkervaringen kwam ik in aanraking met het adviseren van bedrijven.”
De kennismaking beviel. “Zodoende begon ik tegen het einde van mijn master met solliciteren op vacatures in de consultancy. Ook heb ik gesolliciteerd op management traineeships bij technische bedrijven. Uiteindelijk besloot ik dat ik mij graag wil ontwikkelen als consultant en leek mij dit de beste eerste stap in mijn carrière.”
Die eerste stap besloot ze te zetten bij BearingPoint. “Ik heb voor BearingPoint gekozen vanwege de mogelijkheden om niet alleen advies te geven maar ook adviezen te implementeren, vanwege de focus op duurzaamheid, de kleinschaligheid van het Nederlandse kantoor en de voordelen van een groot, internationaal vertegenwoordigd bedrijf.”
Starten tussen de verhuisdozen
Begin vorige maand was het zover: Merels eerste werkdag. “Ik ben heel goed opgevangen. De eerste onboardingdag begon ik met drie andere nieuwe medewerkers en we werden de hele dag voorzien van veel informatie, ontvingen onze nieuwe laptop en kregen uitleg over de interne systemen.”
En dan was er ook nog die verhuizing. “Daardoor was het voor mij persoonlijk wel een hectische start die eerste dagen”, lacht ze. “Veel informatie ontvangen en thuiskomen te midden van verhuisdozen.”
“Ik kijk vooral uit naar het samenwerken met al mijn BearingPoint-collega’s.”
“Maar hoe nieuw alles die week was, zo snel is alles ook weer gewend geraakt”, kan ze inmiddels tevreden vaststellen. “De eerste weken stonden namelijk vooral in het teken van heel veel kennismakingen met nieuwe collega’s, waarbij iedereen – van beginnende consultants tot partners – tijd maakte om uitgebreid kennis te maken.”
Vol verwachting
Op basis van haar interessegebieden en ervaringen is Merel gestart in het People & Strategy-team. “Inmiddels hebben we met dit team ook al het teamuitje gehad, waarbij we een leerzame workshop volgden, op een boot hebben geborreld en uit eten zijn geweest.”
Als starter doorloopt ze BearingPoints Foundation-programma. “Hierbij volg je samen met andere jonge consultants diverse trainingen en kun je roteren tussen de afdelingen. Op deze manier leer je ook de andere disciplines van BearingPoint goed kennen en kun je je als consultant ook breder ontwikkelen.”
Ook kon Merel al snel beginnen op haar eerste klantopdracht. “Dit betreft een project binnen de infrasector, waarbij ik mij richt op het operationeel sturen binnen het bedrijf en het verbeteren van een IT-tool. Daarbij werk ik veel met data.”
“Binnen dit project heb ik veel aan mijn eerdere werkervaringen, dus voor mij is het een fijne start met veel herkenning”, legt ze uit. “Ook werk ik bij dit bedrijf samen met een collega van BearingPoint die al langere tijd bij dit project betrokken is, waardoor ik voldoende ondersteuning krijg en we veel kunnen overleggen.”
Al met al blikt Merel tevreden terug op haar keuze voor BearingPoint, en vol verwachting vooruit naar wat die keuze haar de komende tijd nog allemaal zal brengen. “Ik kijk onwijs uit naar het verdere verloop van dit project, naar alle andere projecten die zullen volgen en vooral naar het samenwerken met al mijn BearingPoint-collega’s.”