Lean2Succes breidt trainingsaanbod uit met agile en scrum
Lean2Succes heeft zijn opleidingsaanbod uitgebreid met nieuwe trainingen op het gebied van agile en scrum.
Met de uitbreiding van het aanbod speelt het trainings- en adviesbureau in op de groeiende behoefte van organisaties om sneller te leren, beter samen te werken en wendbaarder te reageren op verandering.
Lean2Succes staat in de markt vooral bekend vanwege zijn lean-trainingen, zoals de Lean Green Belt en Lean Black Belt. Met de uitbreiding naar agile en scrum ontstaat volgens het bureau een logische aanvulling op het bestaande aanbod.
“Waar lean organisaties helpt om slimmer te werken, verspillingen te verminderen en continu te verbeteren, helpen agile en scrum teams om in korte cycli waarde te leveren en beter om te gaan met veranderende klantvragen”, aldus Lean2Succes.
“Lean en agile worden nog te vaak als twee aparte werelden gezien, terwijl ze elkaar juist enorm kunnen versterken”, verklaart het bureau. “Beide benaderingen zetten de klant centraal, stimuleren eigenaarschap in teams en maken verbeteren concreet. Lean helpt om processen slimmer en stabieler te maken, agile helpt om sneller te leren en bij te sturen. Samen vormen ze een krachtige combinatie.”
Gratis training
Onderdeel van het nieuwe aanbod is de gratis training Kennismaken met Agile. Deze laagdrempelige, korte training is bedoeld voor professionals en organisaties die willen ontdekken of agile en scrum bij hen passen. “Tijdens de training ervaren deelnemers op een interactieve manier hoe agile en scrum in de praktijk werken.”
De kennismaking duurt drie uur en is volgens Lean2Succes vooral bedoeld om “deelnemers niet alleen uit te leggen wat agile is, maar het ook echt te laten beleven”.
Verdiepende trainingen
Daarnaast biedt Lean2Succes nu ook verdiepende agile- en scrum-trainingen aan, zoals de Agile en Scrum Practitioner, Scrum Master en Product Owner. “De trainingen zijn praktijkgericht opgezet, met veel oefeningen, games en herkenbare voorbeelden uit organisaties. Daarmee sluit het aanbod aan bij de werkwijze waar Lean2Succes om bekendstaat: leren moet niet alleen inhoudelijk sterk zijn, maar ook leuk en direct toepasbaar.”
De uitbreiding past bij de bredere ontwikkeling waarin organisaties steeds vaker zoeken naar manieren om continu verbeteren te combineren met meer wendbaarheid. “Zeker in omgevingen waar klantvragen snel veranderen, projecten complexer worden of teams meer verantwoordelijkheid krijgen, kunnen lean, agile en scrum elkaar goed aanvullen”, geeft Lean2Succes aan.
“Met het nieuwe trainingsaanbod willen we organisaties helpen om de stap naar agile en scrum op een toegankelijke manier te zetten. De gratis kennismaking vormt daarbij een laagdrempelige eerste stap voor teams, managers en professionals die willen onderzoeken wat agile werken voor hun organisatie kan betekenen.”
