Vijf jaar Opschudders: ‘Verandering begint bij de medewerkers op de werkvloer’

30 januari 2025 Consultancy.nl

2025 belooft een mooi jaar te worden voor Opschudders: het bureau viert zijn vijfde verjaardag. Met hun mensgerichte aanpak voor verandering heeft het team al heel wat organisaties opgeschud. Maar als het aan oprichters Annika Aerts, Gwenda Koning en Sanne van Hoof ligt, is dit pas het begin: “In 2030 hebben wij de werklevens van 3 miljoen medewerkers positief veranderd.”

Wat begon als een samenwerking tussen drie bevlogen, gelijkgestemde veranderaars, is de afgelopen vijf jaar uitgegroeid tot een team van zo’n 25 Opschudders.

Zij helpen opdrachtgevers met vraagstukken rond organisatiestrategie, verandermanagement, communicatie en leren en ontwikkelen. Of het nu gaat om een reorganisatie, een IT-implementatie of een cultuurverandering – door al de uiteenlopende projecten loopt één duidelijke rode draad: mensgerichte verandering.

“We hebben de afgelopen vijf jaar talloze medewerkers in organisaties geholpen om beter om te gaan met verandering”, vertelt Annika Aerts. “En dat begint bij de werkvloer – bij de medewerkers die dagelijks bijdragen aan de organisatie.”

“Wij zijn er voor díe mensen, die op het spoor, in een winkel, voor de klas of in het ziekenhuis met hun werk het verschil maken. We betrekken alle medewerkers én hun leidinggevenden, zodat zij zich gewaardeerd, verbonden en geïnspireerd voelen, júist in veranderende tijden. Want wij geloven: mensen maken verandering.”

Begrijpen, willen en kunnen

Vanuit deze overtuiging ontwikkelde Opschudders een eigen methode die zich richt op drie stappen die cruciaal zijn om medewerkers mee te nemen in complexe verandertrajecten.

“Wij geloven dat een verandering succesvol is als medewerkers begrijpen wat er verandert en waarom, zij intrinsiek gemotiveerd mee willen veranderen en ook de kennis en vaardigheden mogen ontwikkelen om mee te kunnen veranderen”, legt Sanne van Hoof uit.

“Ons team bestaat enkel uit gedreven mensen.”

“Om te zorgen dat medewerkers deze drie stappen kunnen zetten, maken we veranderingen concreet, begrijpelijk en aansprekend”, vult Gwenda Koning aan. “We creëren verrassende communicatiecampagnes, materialen en middelen die impact maken. Hierbij adviseren en bedenken we niet alleen, maar hebben we ook alles in huis om te ontwerpen en realiseren.”

Daarnaast biedt Opschudders leiderschaps- en ontwikkelprogramma’s. “Daarmee laten we individuen, teams en organisaties groeien”, legt Sanne uit. “Online, offline of in een perfecte blend. Met onze mensgerichte veranderaanpak helpen wij organisaties op een positieve manier van A naar B.”

Scherp, vindingrijk, samen en lef

Wat geldt voor de opdrachtgevers, gaat uiteraard ook op voor Opschudders zelf: mensen maken het verschil. Annika, Gwenda en Sanne schrijven het succes van het bureau dan ook grotendeels toe aan het team dat ze hebben opgebouwd.

“We zijn heel dankbaar dat zoveel getalenteerde professionals met ons willen werken”, aldus Sanne. “Ons team bestaat enkel uit gedreven mensen. Daarnaast beschikken ze over de juiste expertise om onze unieke methodiek echt tot leven te brengen.”

Om dit talent binnen te halen én houden, heeft Opschudders een solide employer value proposition ontwikkeld, met veel aandacht voor vrijheid en verantwoordelijkheid, betekenisvol werk, persoonlijke ontwikkeling, een goede werk-privébalans en uiteraard gezelligheid. De kernwaarden scherp, vindingrijk, samen en lef staan daarnaast centraal in de manier van werken.

Meer focus en complexere trajecten

Terugblikkend op de eerste vijf jaar, ziet Sanne dat Opschudders zich ook inhoudelijks sterk heeft ontwikkeld. “Gaandeweg is er steeds meer focus gekomen, we zijn steeds complexere trajecten gaan doen voor meer mooie opdrachtgevers en hebben zo gebouwd aan een sterke reputatie.”

“We zijn vastbesloten om nog meer organisaties op te schudden.”

Opschudders kiest er bewust voor om in uiteenlopende branches actief te zijn. “Juist deze brede aanpak houdt ons scherp en stelt ons in staat om inzichten en successen uit de ene sector mee te nemen en toe te passen in een andere”, legt Annika uit.

Het bureau droeg onder meer bij aan de cultuurvorming van het nieuwe Landal, de verandering naar activiteitgericht werken bij ANWB en een blended ontwikkelprogramma voor young professionals bij Jacobs Douwe Egberts.

Daarnaast werkt Opschudders voor bijvoorbeeld VGZ, KWF, Nike, Strukton, Basic-Fit, verschillende onderwijs- en zorginstellingen en vele andere opdrachtgevers.

Nog lang niet klaar

Zo heeft Opschudders de afgelopen vijf jaar al heel wat organisaties opgeschud. Maar de drie oprichters kijken liever vooruit.

“Ons verhaal is nog lang niet af”, benadrukt Gwenda. “We hebben volop plannen. We streven ernaar om in de markt bekend te staan als dé consulting agency met een mensgerichte aanpak voor verandering.”

In dat kader zet Opschudders in op slim samenwerken en continu innoveren. “We zijn klaar voor verdere groei en vastbesloten om nog meer organisaties en overheden op te schudden en te begeleiden bij succesvolle transformaties”, verzekert Annika.

Want groeien is leuk, maar dat staat uiteindelijk in dienst van de echte ambitie, geeft Sanne aan: impact maken op zoveel mogelijk medewerkers door ze op een positieve manier van A naar B te brengen. En in het najagen van dat doel is Opschudders niet bescheiden: “In 2030 hebben wij de werklevens van 3 miljoen medewerkers positief veranderd.”

More on: Opschudders
Netherlands
Company profile
Opschudders is a Netherlands partner of Consultancy.org