Anywhere365 breidt AI-assistant tech uit met Deepdesk

15 februari 2024 Consultancy.nl

Anywhere365, een internationale leverancier van software voor contactcenters, heeft voor een onbekend bedrag het Nederlandse Deepdesk overgenomen.

Het nog relatief jonge Deepdesk (opgericht in 2019) levert AI Intelligent Assistant-technologie aan afdelingen voor klantcontact en klantenservice. Het platform reduceert repetitieve taken van klantenservicemedewerkers en maakt het doorzoeken van antwoorden op vragen een stuk eenvoudiger en sneller via prompting (generatieve AI).

Door de technologie krijgen klantenservicemedewerkers tijdens hun gesprekken direct beschikking over relevante kennis. Hiermee kunnen ze sneller en efficiënter reageren op vragen, een win voor zowel klanten als medewerkers.

Anywhere365 breidt AI-assistant tech uit met Deepdesk

“We zijn onder de indruk van de marktleidende Gen AI-technologie van Deepdesk en haar uitstekende commerciële tractie die blijkt uit het binnenhalen van blue-chip enterprise klanten”, aldus Enrico Karsten, CEO van Anywhere365.

Het van oorsprong Nederlandse bedrijf Anywhere365 geldt vandaag de dag als een van de marktleiders in Europa voor contactcentre software op Microsofttechnologie.

“Deepdesk is al langere tijd een belangrijke partner van Anywhere365 en de technologie is al geïntegreerd in ons Dialogue Cloud-aanbod. De volledige integratie van Deepdesk in de Anywhere365 familie zal nog sterkere integraties en gezamenlijke ontwikkeling mogelijk maken, wat resulteert in een superieure waardepropositie voor onze klanten”, aldus Karsten.

Als onderdeel van de deal zullen de drie (mede-)oprichters van Deepdesk – Robbert Dijkstra, Lukas Batteau en Geert Jonker – samen met het Deepdesk-team per direct de AI-innovatiehub vormen bij Anywhere365.

“Toen we de kans kregen om als partner samen te werken met Anywhere365 en zagen hoe onze technologieën op elkaar aansloten, was het voor ons een makkelijke keuze om deel uit te gaan maken van de Anywhere365-familie. We kijken ernaar uit om deze technologie verder te integreren in het Anywhere365 platform, zodat we nog meer waarde kunnen toevoegen voor al onze klanten”, zegt Dijkstra.

Dealmakers

Koper Anywhere365 werd tijdens de overname geadviseerd door een inhouse M&A-team (het is de vierde overname voor Anywhere365 sinds de komst van investeerder Bregal Milestone), EY (belastingadvies en financial advisory), en Loyens & Loeff (juridisch advies).

De aandeelhouders van Deepdesk werden begeleid door Hogenhouck m&a (M&A-advies) en Ingen Housz (juridisch advies).