Stefan Looren de Jong: ‘Bij Argon ontwikkel ik mij in de breedte en de diepte’
Stefan Looren de Jong heeft zijn carrière in de consultancy voortgezet bij Argon & Co. We vroegen hem naar zijn overstap, zijn ontwikkeling en hoe het leven bij zijn nieuwe werkgever bevalt.
Voorafgaande aan zijn loopbaan rondde Stefan een master Strategic Management en een master Finance and Investments af aan de Rotterdam School of Management, Erasmus University. “Tijdens mijn studie heb ik veel aspecten van het bedrijfsleven gezien en me verdiept in strategie en finance, maar ik miste nog de link naar het concrete bedrijfsproces”, vertelt hij.
“Die link kan ik bij Argon & Co uitstekend maken, zonder daarbij het zicht op mijn studieachtergrond te verliezen. Door me bij Argon & Co met alle drie de velden bezig te houden, kan ik mezelf verder ontwikkelen in zowel de breedte als de diepte”, legt Stefan uit, die met name strategische vraagstukken en het supply chain en operations-werkveld waarbinnen Argon & Co opereert zeer interessant vindt.
Gelijk welkom
Ook de cultuur binnen het bureau spreekt hem erg aan. “Al tijdens mijn sollicitatieprocedure bleek dat de mensen hier niet alleen bijzonder kundig, maar ook erg fijne collega’s zijn. Het ene moment ben je samen hersens aan het kraken om een complex vraagstuk op te lossen, en het volgende moment zit je met z’n allen aan de lunchtafel, wordt er over van alles gegrapt en is de sfeer lekker informeel. Dat zorgt ervoor dat je met plezier naar je werk gaat.”
“Wat mij vooral ook opvalt is hoe behulpzaam iedereen is”, legt hij uit. “In plaats van een hiërarchische structuur, is bij Argon juist alles open en transparant. Je wordt gelijk voor alle evenementen uitgenodigd, iedereen staat open voor een praatje, alle vragen die je hebt kun je stellen en iedereen staat klaar om je te helpen.”
Dat geldt ook voor de partners. “Ze zitten niet afgezonderd, maar werken net als alle andere collega’s in de gemeenschappelijke ruimte en zijn altijd benaderbaar. Mij heeft dat heel erg geholpen om me gelijk welkom te voelen.”
“In plaats van een hiërarchische structuur, is bij Argon juist alles open en transparant.”
“Bovendien zorgt het ervoor dat je veel efficiënter kan werken”, legt hij uit. “In plaats van je ergens uren in een hoekje te zitten vastbijten op een probleem waar je tegenaan loopt, kun je op iemand afstappen en snel weer verder.”
Het belang van communicatie en menselijk contact
Inmiddels is Stefan een maand aan boord bij Argon & Co. Eerder deed hij al accountancyervaring op bij Share Impact Accountants, werkte aan digitale marketingprojecten bij Nubis en versterkte zijn leiderschapsvaardigheden als voorzitter van de Rotterdamse Studenten Alpen Club.
Ook deed hij al consultancyervaring op, als Project Lead Strategy & Research bij studentenadviesbureau Generation C. Vanuit deze rol leidde hij ruim een jaar teams van ambitieuze studentconsultants bij uiteenlopende strategie- en onderzoeksprojecten.
Een leerzame tijd, vertelt Stefan. “Een van de meest waardevolle lessen die ik daar leerde, was het belang van communicatie en menselijk contact. Je kunt als consultant de meest complexe analyses uitvoeren en de prachtigste PowerPoints bouwen, maar alles valt of staat bij goede communicatie met je team, je klant, je mentor en alle anderen met wie je te maken krijgt.”
“En ook menselijk contact in een bredere zin is essentieel: zorg dat je je thuis voelt waar je werkt en dat je je omringt met mensen die bij je passen”, voegt Stefan toe. Daarnaast wijst hij op het belang van het zorgen voor voldoende overzicht, structuur en rust in het werk: “Zonder die factoren raak je in een handomdraai de weg kwijt en verlies je het grotere plaatje.”
Persoonlijke ontwikkeling
Bij Argon & Co kan hij zijn professionele en persoonlijke groei volop voortzetten. Naast de inhoudelijke ontwikkeling binnen de werkgebieden waar het bureau zich op richt, noemt Stefan de uiteenlopende trainingen die worden aangeboden. “Zo heb je de mogelijkheid om Python te leren als je meer de datakant op wil, of jezelf te ontwikkelen in vakgebieden waar je vanuit je studieachtergrond minder mee te maken hebt gehad.”
Maar ook soft-skills en andere vaardigheden krijgen aandacht bij Argon & Co. “Denk hierbij aan interviewen en argumenteren. En natuurlijk blijft binnenkomen in een nieuwe omgeving en snel in het diepe gegooid worden simpelweg een van de beste manieren om snel veel bij te leren.”
De praktijk blijft uiteraard de beste leerschool, erkent Stefan. En waar hij op het moment van schrijven nog geen klantopdracht toegewezen heeft gekregen, zal Stefan naar verwachting ook die handschoen snel kunnen oppakken.
Argon & Co is een management consultancybureau gespecialiseerd in supply chain, operations strategy en transformaties. Bij het kantoor werken ruim 500 professionals, verspreid over tien landen. In Nederland bestaat het team uit ruim veertig medewerkers.

