BCG benoemt Tessa van Swieten tot nieuwe Managing Partner in Nederland

BCG benoemt Tessa van Swieten tot nieuwe Managing Partner in Nederland

01 mei 2026 Consultancy.nl
BCG benoemt Tessa van Swieten tot nieuwe Managing Partner in Nederland

Boston Consulting Group (BCG) heeft Tessa van Swieten benoemd tot Managing Partner voor Nederland. Ze neemt per 1 mei het stokje over van Dirk-Maarten Molenaar.

Van Swieten werkt al ruim tien jaar voor het strategische advieskantoor. Ze is verbonden aan de publieke sector-praktijk en houdt zich bij klanten bezig met digitalisering en AI-transformatie, het versterken van de publieke sector, weerbaarheid en de energietransitie.

Intern gaf Van Swieten meest recent leiding aan ‘Unlocking Potential’ – een initiatief van Boston Consulting Group gericht op het bevorderen van welzijn en mentale gezondheid onder consultants en het stimuleren van diversiteit en inclusie in het HR-beleid en de wervingsprocessen.

In haar nieuwe rol zal ze de dagelijkse gang van zaken van de Nederlandse organisatie en het team leiden. Samen met het partnerteam is ze verantwoordelijk voor de strategische koers van de firma in ons land.

De benoeming is voor BCG een primeur in Nederland – Van Swieten is de eerste vrouw die de rol van managing partner op zich neemt sinds de opening van het kantoor in 1993.

Ze heeft de opdracht gekregen om de Nederlandse organisatie naar “een volgend niveau te brengen”, aldus Pranay Jhunjhunwala, Managing Partner voor het Verenigd Koninkrijk, Nederland en België.

Het advieskantoor heeft de ambitie om door te groeien en zijn impact verder te verdiepen. BCG ziet kansen in een wereld waarin organisaties begeleiding zoeken bij het navigeren door een periode van ingrijpende technologische, economische en maatschappelijke veranderingen.

“Ik kijk ernaar uit om deze rol te vervullen in een tijd waarin organisaties onder grote druk staan om zich aan te passen en sneller te bewegen”, zegt Van Swieten hierover.

“Of het nu gaat om het opschalen van AI, het omgaan met geopolitieke onzekerheid of het versnellen van de energietransitie: de uitdagingen zijn complex en urgent. Onze rol is om klanten te helpen hun ambities om te zetten in meetbare resultaten, door lokale kennis te combineren met de wereldwijde expertise van Boston Consulting Group.”

Onder leiding van voorganger Molenaar groeide de omzet van BCG in Nederland met meer dan 20% tot circa €220 miljoen. Molenaar heeft zijn termijn van vijf jaar afgerond en gaat zich meer richten op klantwerk rond thema’s als toerisme en transport, slimme steden en infrastructuur.

“Het was een voorrecht om de afgelopen vijf jaar leiding te geven aan BCG in Nederland”, zegt Molenaar. “Tessa combineert een sterke commerciële slagkracht met een inclusieve leiderschapsstijl. Ik draag het leiderschap van het kantoor met veel vertrouwen aan haar over en ben ervan overtuigd dat zij voortbouwt op het momentum dat we hebben gecreëerd.”

Boston Consulting Group werd opgericht in 1963 in de Verenigde Staten. De firma heeft wereldwijd ongeveer 33.500 medewerkers. De omzet kwam afgelopen jaar uit op $14,4 miljard. De Nederlandse organisatie is sinds 2007 gevestigd in Amsterdam en tegenwoordig actief vanuit The Pulse of Amsterdam.

More on: Boston Consulting Group
Netherlands
Company profile
Boston Consulting Group is a Netherlands partner of Consultancy.org
Partnership information »
Partnership information

Consultancy.org works with three partnership levels: Local, Regional and Global.

Boston Consulting Group is a Local partner of Consultancy.org in Netherlands.

Upgrade or more information? Get in touch with our team for details.