Atos Consulting: Beverwijk presteert bedroevend slecht
Date: 16-06-2011
Source: Consultancy.nl
Uit een rapport van adviesbureau Atos Consulting blijkt dat het ambtenarenapparaat van Beverwijk bijzonder slecht presteert. Vooral het management functioneert zeer ondermaats.
Volgens de consultants van Atos Consulting heeft Beverwijk de slechtste score behaald van alle gemeenten die het adviesbureau ooit heeft doorgelicht. De onderzochte gemeenten worden door Atos beoordeeld met cijfers op een schaal van 1 (beste) tot en met 4 (slechtst). Beverwijk scoort op alle punten een 3 of een 4, iets dat volgens Atos Consulting nog niet eerder is voorgekomen.
Verder is de gemeenteorganisatie onvoldoende ontwikkeld. Dit komt doordat bestuur en ambtenaren elkaar “in een beklemmende greep houden”. Hierdoor kan de gemeente niet goed functioneren en is er te weinig tijd voor verdere ontwikkeling. Opvallend is dat er in de gemeente Beverwijk 8% meer ambtenaren werken dan in gemeenten van vergelijkbare grootte.
Politiek: geschokt door analyse
Het rapport heeft de lokale politici niet onberoerd gelaten. “Het is dus bagger”, aldus Cees Bodewes, fractieleider van de PvdA. Volgens CDA-fractieleider Vincent Kellenaar moet de gemeentesecretaris meer doen om de organisatie op orde te krijgen. De onderzoeksresultaten van het adviesbureau zijn ondertussen door de gemeenteraad besproken.
Klik hier voor het profiel van Atos Consulting: vacatures, events en overige informatie.
Andere berichten over Atos Consulting

Logica en Atos winnen HRM opdracht bij Franse overheid
Logica en Atos hebben een groot contract voor 7 jaar gesloten met het Franse Ministerie van Defensie. De IT consulting bureaus gaan een SAP Human Resource Management systeem implementeren.

Atos Consulting: telecom providors moeten specialiseren
Het business model van telecom providors staat steeds meer druk. Volgens een rapport van Atos Consulting is het einde van geïntegreerde telecom in zicht en moeten providors zich specialiseren in brands en pipes.
Branche gerelateerde berichten
Berenschot: strategie-implementatie grootste uitdaging voor bedrijven in agrofoodsector
Roland Berger strategisch advies: Nederlandse flora en fauna dreigt marktaandeel te verliezen
Boston Consulting Group: CO2 verminderen in Rotterdam kost miljarden































































