OC&C: Amazon en iTunes beste e-commerce websites
Date: 17-08-2011
Source: Consultancy.nl
Amazon, Fnac.com en iTunes zijn de beste drie online winkels, vinden bezoekers die culturele producten (boeken, muziek, films, games, etc.) willen kopen. Dat blijkt uit een recent internationaal onderzoek door OC&C Strategy Consultants. De studie werd uitgevoerd door de Franse tak van OC&C en focuste zich op de Franse consumentenmarkt. Uit het onderzoek kwam naar voren dat 72% van de consumenten het internet gebruikt om de markt te onderzoeken, zelfs als ze niet direct online kopen.
Amazon, Fnac en iTunes werden door respectievelijk 70%, 69% en 64% van de internetgebruikers bezocht. In het onderzoek werd gekeken naar 30 websites en een groep van 2000 consumenten in Frankrijk. Er werd geen aandacht besteed aan reiswebsites en dienstenverkopers. OC&C Strategy Consultants voerde het onderzoek ook uit in Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten.
Bol.com op #1 in Nederland
Uit onderzoek van OC&C Strategy Consultants Nederland bleek vorig jaar dat Bol.com de lieveling is van de Nederlandse consumenten. Klanten zijn over vrijwel alle aspecten van de online winkel dik tevreden. Op de tweede plaats stond supermarktketen Albert Heijn, gevolgd door concurrent Jumbo. Ook over Wehkamp, Hema, Blokker en de Bijenkorf oordeelden Nederlanders gemiddeld gunstig.
Klik hier voor het profiel van OC&C: vacatures, events en overige informatie.
Andere berichten over OC&C

OC&C: Klanten van Groupon willen meer winst uit deals
Een studie door OC&C Strategy Consultants over het businessmodel van internethype Groupon laat zien dat lokale bedrijven tevreden zijn met de mogelijkheden. Wel verlangen de bedrijven een hogere ROI.

OC&C: Amazon en iTunes beste e-commerce websites
Amazon, Fnac.com en iTunes zijn de beste drie online winkels volgens bezoekers die culturele producten willen kopen. Dat blijkt uit een recent internationaal onderzoek door OC&C Strategy Consultants.
Branche gerelateerde berichten
Berenschot: strategie-implementatie grootste uitdaging voor bedrijven in agrofoodsector
Roland Berger strategisch advies: Nederlandse flora en fauna dreigt marktaandeel te verliezen
Boston Consulting Group: CO2 verminderen in Rotterdam kost miljarden































































