Contact - Zoeken - Inloggen

NvN: Gemeenten niet klaar voor toestroom migranten

Date: 09-08-2011
Source: Consultancy.nl

De toestroom van arbeidsmigranten uit Midden- en Oost-Europa naar Nederland is veel groter dan verwacht. Volgens Stephan Reusken, adviseur bij Necker van Naem, is het meerendeel van gemeenten niet klaar voor de grote instroom van arbeidsmigranten.

Gemeenten moeten problematiek proactief aanpakken
Consultant Stephan Reusken, specialist op het gebied van participatie- en inburgeringstrajecten, stelt dat het belangrijk is dat gemeenten niet wachten met het ondernemen van actie tot ze de negatieve gevolgen ondervinden. Gemeenten moeten juist proactief verschillende acties ondernemen om de arbeidsmigranten goed op te vangen en hun participatie in de maatschappij te waarborgen. De aandachtspunten voor gemeenten zijn volgens de consultant onder te verdelen in twee categorieën: huisvesting en maatschappelijke participatie.

In een reactie op vragen van de Tweede Kamer, zeiden minister Henk Kamp en staatssecretaris Paul de Krom van Sociale Zaken onlangs dat het "de belangrijkste ontwikkeling" is op het gebied van arbeidsmigratie sinds 2004.

Klik hier voor het profiel van Necker van Naem: vacatures, events en overige informatie.

Andere berichten over Necker van Naem

Necker: woningcorporaties kunnen leren van gemeenten

De corporatiesector kan veel leren van de governance binnen gemeenten, met name op het gebied van horizontaal toezicht en het ‘dualisme model’. Dat zeggen Necker van Naem adviseurs Roel Freeke en Wouter de Jong »

Necker: Verdichten belangrijke trend voor rekenkamers

Rekenkamers moeten zich steeds meer richten op het 'verdichten' van beschikbare informatie in plaats van het uitvoeren van grote onderzoeken. Dat concludeert publieke sector specialist Necker van Naem.

Branche gerelateerde berichten
Berenschot: strategie-implementatie grootste uitdaging voor bedrijven in agrofoodsector
Roland Berger strategisch advies: Nederlandse flora en fauna dreigt marktaandeel te verliezen
Boston Consulting Group: CO2 verminderen in Rotterdam kost miljarden