Contact - Zoeken - Inloggen

Necker: Gemeentelijke rekenkamers onder druk

Date: 03-06-2011
Source: Necker van Naem

Gemeenten worden geconfronteerd met bezuinigingen waarbij ook rekenkamers niet buiten schot blijven: bijna een derde van de rekenkamers ziet zijn budget voor 2011 dalen in verhouding tot het jaar ervoor. Het is voor rekenkamers dan ook juist nu belangrijk om hun bestaansrecht te claimen en hun toegevoegde waarde te laten blijken voor de eigen gemeente. Dat blijkt uit de Rekenkamermonitor 2010. Deze monitor toetst sinds 2004 jaarlijks de stand van zaken in rekenkamerland en wordt uitgevoerd door Necker van Naem.

Download het onderzoek Rekenkamermonitor 2010.

Naast doeltreffendheid (75%) en doelmatigheid (53%) van het gemeentelijk beleid, blijkt ook het vergroten van het inzicht van de raad in een onderwerp of beleidsveld (38%) een belangrijke doelstelling te zijn. Een opvallende conclusie, omdat dit bij de oprichting van de lokale rekenkamer geen doelstelling was. Volgens 93% van de respondenten is de raad op enige wijze betrokken bij het bepalen van de onderzoeksagenda. In de meeste gevallen (61%) blijkt dit te gebeuren door raadsfracties die onderzoeksonderwerpen aandragen. Dit blijkt het draagvlak en de doorwerking van onderzoeken te vergroten.

Klik hier voor het profiel van Necker van Naem: vacatures, events en overige informatie.

Andere berichten over Necker van Naem

Necker: woningcorporaties kunnen leren van gemeenten

De corporatiesector kan veel leren van de governance binnen gemeenten, met name op het gebied van horizontaal toezicht en het ‘dualisme model’. Dat zeggen Necker van Naem adviseurs Roel Freeke en Wouter de Jong »

Necker: Verdichten belangrijke trend voor rekenkamers

Rekenkamers moeten zich steeds meer richten op het 'verdichten' van beschikbare informatie in plaats van het uitvoeren van grote onderzoeken. Dat concludeert publieke sector specialist Necker van Naem.

Branche gerelateerde berichten
Berenschot: strategie-implementatie grootste uitdaging voor bedrijven in agrofoodsector
Roland Berger strategisch advies: Nederlandse flora en fauna dreigt marktaandeel te verliezen
Boston Consulting Group: CO2 verminderen in Rotterdam kost miljarden