E&Y: 3 verloren werkdagen per werknemer door ICT
Date: 19-09-2011
Source: Ernst & Young
Uit onderzoek van Ernst & Young blijkt dat er nog steeds veel tijd en geld verloren door niet-functionerende ICT-voorzieningen. Problemen hiermee zorgen ervoor dat werknemers gemiddeld drie werkdagen (24 uur) per jaar hun taken niet of nauwelijks kunnen verrichten. De uitkomst is opvallend omdat eerder onderzoek van het adviesbureau aantoont dat er in de afgelopen vijf jaar aanzienlijk meer is geïnvesteerd in ICT.
Problemen met ICT-voorzieningen zorgen ervoor dat respondenten gemiddeld drie werkdagen per jaar hun taken niet of nauwelijks kunnen verrichten. In productie/industrie gaat het zelfs om meer dan vier werkdagen op jaarbasis terwijl in handel/industrie de schade beperkt blijft tot iets meer dan twee verloren werkdagen. Frank Harmsen, director bij Ernst & Young: “Als we de 24 jaarlijks verloren werkuren per werknemer extrapoleren naar de totale Nederlandse beroepsbevolking dan komt het totaal aantal verloren werkuren op jaarbasis op 207.456.000, oftewel 26 miljoen werkdagen!”
Steeds hogere eisen
Een ander opvallend gegeven is dat vier van de tien ondervraagden van mening zijn dat de kwaliteit van de ICT-omgeving thuis beter is dan op het werk. Waar kantoorautomatisering gedurende lange tijd superieur is geweest aan automatisering in privéhuishoudens, heeft de snelle opkomst van thuiscomputers en tablets dat beeld volledig op z’n kop gezet.
Frank Harmsen: “De kwaliteit van ICT-toepassingen op het werk scoort net als in eerdere onderzoeken tussen een 6,5 en een 7,0. De investeringen in ICT zijn echter de afgelopen jaren gemiddeld 5 procent per jaar zijn gegroeid. Een mogelijke verklaring hiervoor is dat gebruikers steeds hogere eisen stellen, mede doordat het steeds gemakkelijker wordt om thuis een goedwerkende ICT-omgeving te creëren.”
Klik hier voor het profiel van Ernst & Young: vacatures, events en overige informatie.
Andere berichten over Ernst & Young

EY: Social media nog in kinderschoenen bij de overheid
Nog geen 30% van de Nederlandse overheidsinstanties blijkt op dit moment een social media beleid te hanteren, terwijl social media wel al veelvuldig worden ingezet. Zo blijkt uit een nieuw rapport van Ernst & Young.

E&Y en de Baak adviseurs behalen 3TGO certificering
Adviseurs van Ernst & Young Advisory en de Baak hebben hun certificering behaald voor de toepassing van het online consultancy concept 3TGO. Het is de eerste lichting in Nederland die zich ‘3TGO Practitioner’ mag noemen.
Branche gerelateerde berichten
Berenschot: strategie-implementatie grootste uitdaging voor bedrijven in agrofoodsector
Roland Berger strategisch advies: Nederlandse flora en fauna dreigt marktaandeel te verliezen
Boston Consulting Group: CO2 verminderen in Rotterdam kost miljarden































































