Ecofys: Nieuwe energie richtlijnen hebben grote impact
Date: 20-10-2011
Source: Consultancy.nl
Ecofys heeft in opdracht van de Ministeries van Infrastructuur en Milieu en Financiën onderzocht wat de effecten zijn van de nieuwe energie richtlijnen van de Europese Commissie. Daarnaast vergelijkt het adviesbureau de belastingen op energieproducten, elektriciteit en CO2 van acht Europese landen met de Nederlandse situatie. Het project is uitgevoerd tussen december 2010 en juni 2011.
In de huidige Richtlijn Energiebelastingen zijn de minimumtarieven voor energieproducten (bijvoorbeeld aardgas, kolen, diesel, benzine) en elektriciteit gebaseerd op liters, kilogrammen, gigajoules (GJ) of MWh. In het voorstel van de Europese Commissie tot aanpassing van deze richtlijn worden de tarieven deels gebaseerd op hun energie-inhoud (GJ) en deels op hun CO2-uitstoot en worden minimale CO2-tarieven geïntroduceerd voor sectoren die buiten het Europese emissiehandelssysteem vallen. Een herziening van de Richtlijn kan verstrekkende gevolgen hebben voor belastingen op energie in Europa.
De Europese vergelijking laat zien dat:
-
Belastingen aanzienlijk verschillen per land, met de meest grote en opvallende verschillen in de belastingen op huishoudelijk energiegebruik.
-
Belastingen in een vorm van een CO2 belasting zijn doorgevoerd in Engeland, Ierland, Denemarken en Zweden.
-
De Europese industrie aanzienlijke vrijstellingen op energie, elektriciteit en CO2 belastingen heeft, hoewel recentelijk de vrijstellingen voor de industrie een gedeelte zijn beperkt in Engeland, Zweden en Duitsland.
Klik hier voor het profiel van Ecofys: vacatures, events en overige informatie.
Andere berichten over Ecofys

Ecofys: Grote bedrijven realiseren flinke CO2 reductie
Grote bedrijven hebben tussen 1999 en 2011 hun CO2 uitstoot met ruim 100 miljoen ton weten terug te dringen, gelijk aan twee keer de uitstoot van Zwitserland. Dat blijkt uit onderzoek van Ecofys in opdracht van het WNF.

Ecofys leidt zeewierteelt project bij windparken Texel
Ecofys gaat samen met een consortium van bedrijven ten westen van Texel zeewier offshore teelten. Wanneer de proef slaagt heeft het adviesbureau een wereldwijde mijlpaal bereikt: offshore teelt van biomassa.
Branche gerelateerde berichten
Berenschot: strategie-implementatie grootste uitdaging voor bedrijven in agrofoodsector
Roland Berger strategisch advies: Nederlandse flora en fauna dreigt marktaandeel te verliezen
Boston Consulting Group: CO2 verminderen in Rotterdam kost miljarden































































